Bár az Interneten történő fizetéssel kapcsolatban sok a félelem és a bizonytalanság, ennek ellenére az SSL szabvánnyal történő bankkártyás fizetés a világon a legelterjedtebb fizetési megoldás. Az SSL (Secure Socket Layer), amely a vásárló számítógépén futó Internetes böngésző (Explorer, Opera, Firefox stb.) és egy távoli szerver közötti kommunikációs csatornát titkosítja. A "csatorna" 128 bites titkosítása révén, a kommunikációban haladó bankkártya adatok mások számára nem hozzáférhetőek.
A biztonságos csatornát úgy tudod ellenőrizni, hogy a böngésző címsorát megnézed és ha a http átváltozik https-re akkor biztonságos csatornán vagy, és a böngésző jobb alsó sarkában egy kulcs vagy egy zárt lakat jelenik meg. Ezt a biztonságos csatornát leginkább egy alagúthoz lehet hasonlítani aminek a két végén te és a bankod áll. Ez az alagút annyira titkosított, hogy lehetetlen az adatokat kiszedni belőle, ráadásul az adatok nem az eladóhoz mennek hanem a bankhoz, így az eladó nem tudja a bankkártya adatokat ellopni. Ezzel szemben amikor benzinkúton vagy bevásárló centrumban fizetsz kártyával, az eladó vagy pénztáros kezébe kerül a kártyád és így minden adat a birtokába juthat.
Ezen felül nem csak a technikai védelem véd téged, de jogi védelemben is részesülsz, ugyanis a vitás kérdésekben a bankok a vevő javára döntenek. Ha mégsem akarod megadni a bankkártyád adatait akkor jönnek jól az elektronikus bankok, melyek biztonságosan bonyolítják le a vásárlást. Ezt úgy képzeld el, hogy az e-bankok mint közvetítők biztonságban tartják a bankkártyád adatait és vásárláskor te csak az e-bank adatait adod meg és ők elvégzik az átutalásokat. Így elkerülhető, hogy a bankkártyád "megcsapolják".
Az elektronikus bankok közül kiemelnék néhányat a sok közül, amelyek a legnépszerűbbek.
Ezek közül a GDI a PayPal-t és az AlertPay-t fogadja el, mint fizetési eszköz.
A PayPal talán a leghíresebb az összes közül. Főként a megbízhatóságáról ismerik és egyre inkább elismerik itthon is. A PayPal 1998-ban alakult, a székhelye a San franciscohoz közeli Paolo Altoban volt. 2002-ben felvásárolta az e-bay és a székhelyét áthelyezte Californiába, San Joseba. 2000-től Európában is működik, mint hitelintézet. 2007-ben Luxemburgban banki engedélyt kapott és azóta teljes körű banki szolgáltatást nyújt. Közel 200 országban és több mint 20 féle valutával tevékenykedik. A tranzakciói nagyon kedvezőek, 25.000 Ft-ig 250 Ft-ért, 25.000 Ft felett ingyen lehet utalni. Amikor a bankkártyáddal összekapcsolod, próbaképpen levesz 400 Ft-ot amit vissza is tesz. Ez azért kell , hogy a PayPal megbizonyosodjon róla hogy valódi a bankkártya.
A PayPal mindenképpen a világ legnagyobb e-bankja, mert az e-bay összes forgalmát ők bonyolítják ami nagyjából másodpercenként 1100 dollárnyi tranzakció, ez kb 220.000 Ft. Több mint 220 millióan nyitottak már számlát náluk, többek közt azért is, mert az utalások összege csak töredéke mint a bankok közti utalás összege. Bővebben a fent található hivatalos weblapon lehet olvasni.
Az AlertPay is hasonló paraméterekkel rendelkező kanadai cég, ők 2004-ben kezdték meg működésüket. A tranzakciók itt is kedvezőek, 13250 Ft-ig 800 Ft, 13250 felett ingyenes. Érdemes még tudni róluk, hogy pénzkereseti lehetőséget is ajánlanak. Aki regisztrál hozzájuk kap egy kódot amivel ha másokat regisztráltat $10-t írnak jóvá AlertPay számláján. A fenti linken lehet hozzájuk regisztrálni amely természetesen ingyenes.
Amikor az e-bankokhoz regisztrálsz figyelj oda a névválasztásnál, ugyanis ha nem csak fizetni akarsz vele hanem pénzt felvenni is, akkor a regisztrálásnál ugyanazt a nevet add meg, mint amilyen név a bankkártyádhoz tartozik, különben nem tudod pl. a PayPal számládról átutalni a pénzt a bankkártyádra.